Działania marketingowe

Działania marketingowe maja na celu nakłonienie jak największej liczby konsumentów do zakupu danego produktu. Wykorzystywane są przeróżne narzędzia, aby to osiągnąć. Dziś coraz trudniej jest nam przekonać konsumenta do danego produktu lub usługi. Konsumenci przestają wierzyć w reklamy telewizyjne, prasowe i radiowe. Nie ufają w spoty reklamowe, bilbordy na ulicy a przy zakupie produktu częściej kierują się radą innych ludzi niż przekazem reklamowym. Wg. badań 9 na 10 osób skłonnych jest zakupić produkt, gdy ten zostanie im zarekomendowany przez osoby z ich najbliższego otoczenia, niż przedstawiony w reklamie.

Marketingowcy szukając nowych sposobów dotarcia do konsumenta zaczęli stosować narzędzie nazywane marketingiem szeptanym. Polega on na bezpośrednim dotarciu do konsumenta za pośrednictwem bezpośredniego przekazu ustnego. Kanałem przekazu informacji w marketingu szeptanym jest bezpośrednia dyskusja lub opowiadanie.
Marketing rekomendacji wywodzi się w marketingu szeptanego. Jest to jednak narzędzie, które wykorzystuje bezpośredni kontakt konsumenta z produktem. Celem marketingu rekomendacji jest zapoznanie konsumentów z produktem i wywołanie u niego pozytywnych emocji związanych z posiadaniem danego produktu. Zadaniem konsumentów jest przekazywanie tych pozytywnych doświadczeń innym konsumentom. Osoby, dla których udostępnia się dane produkty, są wybierani według określonych kryteriów. W ten sposób producent ma pewność, że jego produkt trafi do odpowiednich ludzi i wśród nich będzie rozprowadzana opinia o nim.
Marketing rekomendacji jest bardziej skuteczny od przekazów reklamowych. Może być jedynym działaniem, które podejmują firmy w celu pokazania swojego produktu, lub działaniem dodatkowym. W każdym tym przypadku możemy liczyć na pozytywne opinię o naszym produkcie, ponieważ główną zasadą marketingu rekomendacji jest pozytywne wypowiadanie się o produktach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>